Toyotanews.eu - Newsroom Toyota Central Europe

Tím TOYOTA GAZOO RACING sa teší na domáci okruh v Japonsku

12-10-2018

Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing mieri tento víkend do Japonska na preteky Šesť hodín Fuji, ktorý je štvrtým kolom svetového šampionátu vytrvalostných súťaží FIA 2018-19.

Od návratu do vytrvalostných súťaží v roku 2012 dokázal tím na uvedenom domácom podujatí zvíťaziť už päťkrát zo šiestich štartov. Po augustovom sklamaní na okruhu Silverstone je tím teda mimoriadne motivovaný, aby na okruhu Fuji Speedway už tretíkrát vybojoval výsledok v podobe prvých dvoch miest, a tým zvýšil svoj náskok vo svetovom šampionáte.

TOYOTA ako víťaz pretekov Le Mans očakáva veľké davy fanúšikov, pretože okruh Fuji Speedway leží na úpätí hory Fudži, len niekoľko kilometrov od technického centra Higashi-Fuji, kde prebieha vývoj a výroba hybridného elektrického pohonu s výkonom 1 000 koní.

Tím plánuje, že pred zrakmi domácich fanúšikov a celého radu kolegov z TOYOTY posilní svoj náskok v tabuľke bodovaní tímov svetového šampionátu, ktorý sa zredukoval iba na tri body pred tímom Rebellion Racing. Stalo sa tak kvôli rozhodnutiu usporiadateľov pretekov Silverstone diskvalifikovať obe vozidlá TS050 HYBRID po tom, čo vybojovali prvé a druhé miesto.

Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso s vozidlom TS050 HYBRID č. 8 aj naďalej vedú v bodovaní pilotov svetového šampionátu. Teraz s výrazne zníženým náskokom iba dvoch bodov pred posádkou vozidla Rebellion č. 3.

Jazdecká zostava vozidla TS050 HYBRID č. 7 v zložení Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López na okruhu Silverstone bojovala veľmi srdnato a teraz sa pokúsi dosiahnuť svoje prvé víťazstvo v tohtoročnej sezóne práve na Fuji, kde Mike a Kamui v októbri 2016 naposledy dokázali zvíťaziť.

Hisatake Murata, prezident tímu: „Záležitosť po pretekoch na Silverstone je teraz už minulosťou a niekoľko posledných týždňov sme strávili plne koncentrovaní na Fuji, kde by sme si nesmierne priali dobrý výsledok pre potechu našich fanúšikov a kolegov, ktorí nás tam prídu podporiť. Náš tím od víťazstva na Le Mans vôbec prvýkrát mieri do Japonska, takže to pre nás bude skutočne mimoriadny víkend a pre tieto preteky robíme maximum. Po Le Mans sú preteky Fuji pre nás najdôležitejšie, a tak sú naše ciele jasné: ďalšie prvé a druhé miesto.“

Mike Conway (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7): „Okruh Fuji mám veľmi rád a viem, že to platí aj pre všetkých ostatných jazdcov. Japonsko je skvelá krajina a podujatie usporiadané tento víkend je pre tím TOYOTA GAZOO Racing domácim podujatím, takže to je pre nás niečo mimoriadne. Keď ide o Fuji, v tíme môžete cítiť zvláštnu atmosféru; vždy sa na to teším. Naše vozidlo č. 7 tu v roku 2016 zvíťazilo; dúfam, že opäť budeme silní a privezieme domov víťaznú trofej.“

Kamui Kobajaši (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7): „Domácich pretekov sa už neviem dočkať. Bude skvelé ukázať japonským fanúšikom náš úžasný automobil TS050 HYBRID. Podujatia na okruhu Fuji pre nás vždy boli dobré. Miesto poznáme veľmi dobre a historicky sme tam boli extrémne úspešní. Náš tím tu vyhral päť zo šiestich pretekov WEC a pre mňa osobne bolo domáce víťazstvo v roku 2016 skutočne pamätným okamihom. V roku 2018 je naším najdôležitejším cieľom prvé a druhé miesto v domácich pretekoch tímu TOYOTA.“

José María López (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7): „Pre náš tím je Fuji najdôležitejším podujatím hneď po Le Mans a už vieme, že nás na okruh prídu podporiť kolegovia z TOYOTY. Vďakabohu sa nám na našom domácom podujatí vždy darilo. Vlani sme tu obsadili prvé dve miesta, a tak dúfame, že to zopakujeme; avšak, samozrejme, by som uprednostnil, keby tentoraz zvíťazilo vozidlo č. 7. Za posledné dva roky sme vyhrali toľko prvých štartovných pozícií, takže teraz to už skutočne chceme pretaviť do víťazstva.“

Sébastien Buemi (TS050 HYBRID, vozidlo č. 8): „Od Silverstone už uplynulo veľa vody, takže som na preteky tento víkend pripravený. Na okruhu Fuji si TOYOTA tradične viedla skvele; zdá sa, že naše vozidlo tam zakaždým ide výborne, čo je skvelé s ohľadom na skutočnosť, že ide o domáce podujatie nášho tímu. Vždy si veľmi užívam stretnutie s našimi japonskými fanúšikmi, pretože sú nadšení a vrelí; víkend na Fuji má pre nás preto mimoriadne čaro. Budeme tlačiť na pílu, aby sme predviedli výsledok, ktorý fanúšikovia s radosťou oslávia.“

Kazuki Nakadžima (TS050 HYBRID, vozidlo č. 8): „Preteky v Japonsku mám veľmi rád, čo platí dvojnásobne o okruhu Fuji Speedway, ktorý je jedným z mojich obľúbených. Usporiadanie trate je náročnejšie, najmä z pohľadu vytrvalostnej súťaže, keď sa musíte prebojovávať cez ostatné vozidlá; môžete tam získať alebo, naopak, stratiť veľa času. Sú to pre mňa domáce preteky, ale najmä sú to domáce preteky pre TOYOTU, takže vždy sa nám dostane veľkej podpory od fanúšikov. Na okruhu Fuji sme historicky dosiahli mnoho úspechov, takže dúfam, že opäť vybojujeme najvyššie pódiové umiestnenie.“

Fernando Alonso (TS050 HYBRID, vozidlo č. 8): „Teším sa na svoje prvé preteky pre TOYOTU na Fuji; pre tím je to domáce podujatie, takže ide o dôležitý víkend a máme všetci maximálnu motiváciu. Poznám Fuji z Formuly 1 a na trať mám milé spomienky, lebo som tam v roku 2008 vyhral japonskú Veľkú cenu. Takže viem, aké to je postaviť sa tam doprostred na stupne víťazov, a dúfam teda, že to tento víkend dokážeme, pretože to bude dôležité pre obe bodovania v rámci svetového šampionátu.“

 

Fotografie

Copyright © Toyota Central Europe - Slovakia Právne informácie