Tím TOYOTA GAZOO Racing si v Bahrajne zaistil titul majstra sveta

Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López svojou víťaznou jazdou v ôsmom a súčasne záverečnom kole tejto sezóny získali majstrovský titul v rámci svetového šampionátu vytrvalostných súťaží FIA (WEC) 2019 – 2020. Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing, ktorý v pretekoch Osem hodín Bahrajnu vybojoval prvé a druhé miesto, sa zároveň rozlúčil s vozidlom TS050 HYBRID, trojnásobným víťazom pretekov Le Mans.

Posádka vozidla TS050 HYBRID č. 7 vo finále sezóny dokázala zmazať bodový deficit víťazstvom z prvej štartovnej pozície, a tak konečne získala zaslúžený najvyšší titul po horkých sklamaniach v posledných dvoch ročníkoch pretekov 24 hodín Le Mans.

Doterajší majstri sveta Sébastien Buemi a Kazuki Nakadžima spoločne s Brendonom Hartleym za volantom vozidla TS050 HYBRID č. 8 dosiahli pre tím dokonalý výsledok v podobe druhého miesta s odstupom iba 64,594 s za víťazom.

Dnešné preteky uzavreli epochu LMP1 vytrvalostných súťaží, na ktorých sa TOYOTA zúčastňuje od roku 2012. V rámci 64 pretekov dokázal tím 29-krát vyhrať, 26-krát získať prvú štartovnú pozíciu a 24-krát zaznamenať najrýchlejší čas na kolo, pričom v troch z ôsmich sezón Toyota získala majstrovský titul v kategórii továrenských tímov aj súťažných jazdcov.

Počas uvedeného obdobia sa podarilo znížiť spotrebu paliva vozidiel o 35 %. Časy na kolo v pretekoch Le Mans sa zároveň skrátili o 10 sekúnd, pričom posledné vozidlo LMP1 tímu Toyota s označením TS050 HYBRID sa navždy zapísalo do histórie vytrvalostných súťaží najrýchlejším časom na kolo na legendárnom okruhu Circuit de la Sarthe.

Toyota TS050 HYBRID sa od svojej premiéry v roku 2016 zúčastnila 34 pretekov s 11 rôznymi pilotmi, trikrát zvíťazila v pretekoch Le Mans a celkovo 19-krát vyhrala preteky šampionátu WEC, 16-krát získala prvú štartovnú pozíciu a okrem toho 15-krát zaznamenala najrýchlejší čas na kolo.

Posledné preteky tejto sezóny šampionátu WEC boli priamym súbojom medzi dvojicou vozidiel TS050 HYBRID o víťazstvo a titul majstra sveta. S ohľadom na postavenie vozidiel pred uvedeným podujatím mala posádka sedmičky oproti vozidlu č. 8 teoretickú výhodu v podobe 0,54 s hendikepu za úspech.

Mike vychádzal z prvej štartovnej pozície a vytvoril si náskok, ktorý Kamui a José počas nasledujúcich ôsmich hodín pretekov priebežne zvyšovali. Posádka osmičky (za volantom ako prvý Sébastien, potom Brendon a Kazuki) aj napriek svojmu hrdinskému boju len ťažko bojovala s prideleným hendikepom za úspech.

Krátko po absolvovaní polovice pretekov odstup narástol až na 75 sekúnd, avšak potom sa takmer zmazal v dôsledku vozidla safety car na trati z dôvodu nečistôt na vjazde do boxovej uličky. Najprv Kazuki a potom Sébastien dostali sedmičku pod tlak, ale José – a zakrátko potom aj Mike – dokázali udržať nervy na uzde a opäť si vytvorili náskok. Zhruba štvrtinu času pred koncom pretekov činil náskok sedmičky približne 30 sekúnd, čo posádke sedmičky nedávalo prakticky žiadny priestor na chyby.

Svojej úlohy sa zhostili skutočne príkladne a v poslednej hodine pretekov už jazdili s náskokom jednej minúty. Cieľovú pásku potom po 263 kolách preťal Kamui, ktorý sa zároveň stal svetovým šampiónom. Kazuki finišujúci na druhom mieste za volantom osmičky bol tiež druhý v rebríčku bodovania jazdcov s odstupom iba piatich bodov.

Na sezónu 2019 – 2020 sa už pomaly znáša púštny prach, ale už prebiehajú prípravy na ťaženie v roku 2021 v podobe šiestich súťažných podujatí. Tím na budúce mesiace plánuje vytrvalostné skúšky nového vozidla Hypercar, ktoré bude podrobené prvej ostrej skúške 19. marca 2021 v rámci pretekov 1 000 míľ Sebringu.

Hisatake Murata, prezident tímu: „Blahoželáme Mikeovi, Kamuimu a Josému k titulu majstra sveta. Vytrvalostné súťaže sú tímovým športom, a preto si celý tím zaslúži moju gratuláciu za úžasné výsledky v tejto sezóne. Som hrdý na ich tímového ducha a odhodlanie. Ďakujem tiež usporiadateľom šampionátu aj jednotlivých pretekov za nemalé úsilie, vďaka ktorému sme mohli celú sezónu dokončiť aj napriek všeobecne známej nepriaznivej okolnosti. Poďakovanie patrí aj fanúšikom za ich nepoľavujúcu podporu vytrvalostných súťaží. Posledné preteky epochy LMP1 a súčasne posledné preteky Toyoty TS050 HYBRID boli mimoriadne emotívnou záležitosťou. Na osem uplynulých sezón máme množstvo spomienok vrátane vzrušujúcich pretekov, skvelých súperov a úžasných vozidiel. Sme hrdí na to, že sme boli súčasťou tohto obdobia vytrvalostných súťaží, a už sa tešíme, až budeme fanúšikov baviť v novej ére vozidiel Hypercar.“

Mike Conway (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7): „Je to úžasný pocit stáť tu ako majster sveta po absolvovaní veľmi náročnej, ale súčasne aj úžasnej súťažnej sezóny. Chcem veľmi poďakovať celému tímu, ktorý Josému, Kamuimu a mne umožnil dospieť až sem. Celé mužstvo okolo sedmičky aj moji stajňoví kolegovia odvádzali počas celej sezóny skvelú prácu, takže pocity sú výborné. Som trochu smutný z toho, že pre TS050 HYBRID to boli posledné preteky, ale ten záver bol z nášho pohľadu dokonalý.“

Kamui Kobajaši (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7): „Veľmi ďakujem za všetku podporu z Japonska a Kolína nad Rýnom, najmä s ohľadom na ohromné penzum práce na vozidle TS050 od roku 2016. Nebolo to ľahké, ale na toto vozidlo budeme radi spomínať. Tím trikrát vyhral Le Mans a teraz sme so sedmičkou majstri sveta. Viac sme ani nemohli žiadať. Avšak nie je to len úspech jazdcov. Mechanici, konštruktéri a všetci, ktorí sa na tomto projekte zúčastnili, veľmi vám všetkým ďakujem.“

José María López (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7): „Je to skutočne mimoriadny pocit stať sa vďaka dnešnému víťazstvu majstrom sveta. Chcel by som poďakovať všetkým v Kolíne nad Rýnom a v Higaši-Fudži – všetkým, ktorí na tomto fantastickom vozidle toľko rokov pracovali. Bola to úžasná sezóna. Veľa sme sa na tom nadreli a stať sa majstrami sveta spoločne s Kamuim a Mikeom, ktorých už beriem ako svojich bratov, je splnený sen. Je to skutočne úžasný pocit.“

Sébastien Buemi (TS050 HYBRID, vozidlo č. 8): „Blahoželáme posádke sedmičky a súčasne aj tímu, ktorý odjazdil preteky bezchybne. S naším vozidlom sme do toho dali všetko. Hendikep za úspech bol dosť veľký, ale som spokojný s naším výkonom v pretekoch. Odviedli sme dokonalú prácu, ale nebolo možné zvíťaziť. To je skrátka život. Niekedy vyhráte, niekedy prehráte. TS050 HYBRID týmto končí. Myslel som na to v posledných kolách pretekov a tie posledné chvíle som si užíval.“

Kazuki Nakadžima (TS050 HYBRID, vozidlo č. 8): „Blahoželáme celej posádke sedmičky. Celú sezónu sa im darilo, a preto si titul zaslúžia. Vďaka nášmu víťazstvu na Le Mans sme tiež mali dobrú sezónu, ale s ohľadom na hendikep za úspech v Bahrajne to pre nás bolo ťažké. V jednu chvíľu sa nám podarilo vniesť do toho ozajstné napätie, čo je samo osebe úspech. Vďaka patrí aj našim mechanikom a konštruktérom, ktorí počas celej sezóny odvádzali skvelú prácu. Teraz sa už nemôžem dočkať, až si po prvýkrát sadnem za volant vozidla Hypercar.“

Brendon Hartley (TS050 HYBRID, vozidlo č. 8): „Myslím, že sme s osmičkou zajazdili veľmi pekné preteky. Vedeli sme, že nám chýba viac než pol sekundy [na kolo], takže sme do toho dali skutočne všetko. Čo sa týka priemerných časov na kolo, počínali sme si dobre, ale to dnes s ohľadom na hendikep za úspech skrátka nestačilo. Blahoželáme posádke sedmičky, ktorá jazdila bezchybne. Odviedli dobrú prácu a titul majstra sveta v kategórii súťažných jazdcov si zaslúžia.“

Výsledky pretekov Osem hodín Bahrajnu:
1.miesto TOYOTA GAZOO Racing, vozidlo č. 7 263 kôl
2.miesto TOYOTA GAZOO Racing, vozidlo č. 8 +1 min. 4,594 s
3. miesto Jackie Chan, vozidlo č. 37 (Tung/Aubry/Stevens) +16 kôl
4. miesto JOTA, vozidlo č. 38 (Gonzalez/Da Costa/Davidson) +16 kôl
5. miesto Team Nederland, vozidlo č. 29 (Van Eerd/Van der Garde/De Vries) +16 kôl
6. miesto United Autosports, vozidlo č. 22 (Hanson/Albuquerque/di Resta) +16 kôl