600 hybrydowych Yarisów w programie Panek CarSharing

600 hybrydowych Yarisów w programie Panek CarSharing

W Warszawie kierowcy mogą już korzystać z 600 hybrydowych Yarisów wynajmowanych na minuty za pośrednictwem aplikacji Panek CarSharing. Toyota dostarczyła operatorowi programu, firmie Panek S.A., 300 Yarisów Hybrid po faceliftingu, które uzupełniły flotę 300 egzemplarzy tego modelu z 2017 roku. Do grudnia użytkownicy aplikacji będą mieli do dyspozycji aż 1000 miejskich hybryd Toyoty.

Większa dostępność hybryd
Od lipca 2017 roku w Warszawie działa system wynajmu samochodów na minuty Panek CarSharing oparty wyłącznie na hybrydowych Toyotach Yaris. W pierwszym roku działalności użytkownicy korzystali z 300 samochodów. Teraz dołączyło do nich 300 nowych aut w wersji po faceliftingu. Do grudnia łączna liczba miejskich hybryd Toyoty w programie carsharingowym firmy Panek S.A. zwiększy się do 1000 pojazdów. Będzie to największy program wynajmu samochodów na minuty i najliczniejsza flota hybryd w Polsce. Samochody dostarczył autoryzowany dealer Toyota Dobrygowski.

„Hybrydy to krok do przodu, ku zmianie świadomości kierowców. Zależy nam, żeby samochody niskoemisyjne zastępowały auta konwencjonalne w naszych miastach” – powiedziała Katarzyna Panek, rzecznik prasowy Panek S.A. – „Inwestujemy w rozwój floty, bo większa dostępność samochodów przekłada się na rosnącą liczbę użytkowników i przejazdów”.

Hybryda dla każdego
Hybrydowy Yaris to samochód do miasta, dobrze dostosowany do potrzeb wynajmu krótkoterminowego. To niewielki hatchback o bardzo małym promieniu skrętu (4,8 m) i zwartych wymiarach, które ułatwiają parkowanie. W manewrowaniu pomaga także kamera cofania oraz automatyczna skrzynia biegów.
Jak podkreśla Katarzyna Panek, użytkownicy chętnie korzystają z hybrydowych Yarisów z floty Panek CarSharing także na dłuższych trasach, często w cztery osoby. To dlatego, że auto ma przestronne, pięciodrzwiowe nadwozie i sporo miejsca na tylnej kanapie. Wysokiej jakości wnętrze zapewnia komfort podróży. Do wypadów za miasto zachęca wyjątkowo niski koszt wynajmu dobowego – tylko 90 zł dziennie (24h).

„Jesteśmy otwarci również na przewóz zwierząt we własnych kontenerach. Wiele osób korzysta z tej opcji, podkreślając, że pupile są mniej zmęczone po podróży hybrydą niż konwencjonalnym autem ze względu na to, że napęd hybrydowy generuje znacznie mniej hałasu i wibracji” – podkreśliła Katarzyna Panek.

Yaris Hybrid – miejskie auto wysokiej klasy
Toyota Yaris to jedyny przedstawiciel segmentu B w Europie dostępny z samoładującym się napędem hybrydowym. Atuty układu hybrydowego, bogate wyposażenie w standardzie i atrakcyjna cena powodują, że wersja hybrydowa odpowiada za ponad połowę sprzedaży tego modelu, a Yaris Hybrid jest drugą po Toyocie C-HR Hybrid najpopularniejszą hybrydą na kontynencie.

Nowe samochody zakupione do floty Panek CarSharing wyróżniają się na rynku wynajmu na minuty automatyczną skrzynią biegów, cichą pracą napędu i łatwością prowadzenia. Na ich wyposażenie składają się także m.in. kamera cofania, klimatyzacja i dobrej jakości system audio. W samochodach jest zamontowany specjalny system, który umożliwia otwieranie, zamykanie i obsługę auta przez aplikację bez użycia kluczyka oraz uruchamianie przyciskiem Start.

„Nasi klienci są bardzo zadowoleni z napędu hybrydowego. Na początku mieliśmy pewne obawy ze względu na to, że automatyczne skrzynie nie są w Polsce rozpowszechnione, ale kierowcy szybko nauczyli się je obsługiwać. Co więcej, jest to ułatwienie także dla nas ze względu na to, że nie musimy się martwić o naprawy sprzęgła, którego w tych samochodach po prostu nie ma” – skomentowała Katarzyna Panek. – „Kolejną zaletą jest duża moc i dynamika tych samochodów. Nasi klienci to w znacznej mierze młodzi ludzie, którzy doceniają zrywność hybrydowego Yarisa. Hybrydy przyczyniają się przy tym do redukcji emisji spalin w naszych miastach. Smog to w ostatnich latach poważny problem, dlatego im częściej kierowcy wybiorą niskoemisyjną hybrydę zamiast konwencjonalnego auta spalinowego, tym lepiej dla nas wszystkich”.

Hybrydowy carsharing
Panek CarSharing to najtańszy program carsharingowy w Warszawie, który jako jedyny udostępnia użytkownikom auta hybrydowe. Nowością w programie Panek CarSharing obok większej floty samochodów jest także aplikacja SATIcar1, opracowana przez polskie firmy Satis GPS oraz Softra, która zastąpiła wcześniejsze oprogramowanie z Francji. Aplikacja ma nowe funkcje – wycenę wynajmu, stałą, bieżącą kontrolę kosztów i prowadzenie do auta oparte na Google Maps. Firma rozszerzyła także strefę działania o nowe dzielnice i miejscowości – Ząbki, Legionowo, Nowy Dwór, Pruszków i Piaseczno, a także o lotnisko Okęcie i Modlin, gdzie można korzystać z samochodów na minuty bez ponoszenia opłat za parking.

 

 

1 aplikacja SATIcar została opracowana przy współpracy konsorcjum polskich firm: SATIS GPS Sp. z o.o. oraz Softra Systemy Informatyczne

 

Udostępnij ten artykuł

  • Facebook
  • Twitter
  • Linkin
  • Linkin
  • Linkin